JAK TO MOŻLIWE, ŻE FIRMA powstała w 1973 roku, specjalista związany z gramofonami, swój pierwszy przedwzmacniacz gramofonowy zaprezentowała dopiero w roku 1996? Nie mam innej odpowiedzi ponad to, że wcześniej skupiała się ona na mechanice, tę część rynku zostawiając innym producentom. I może jeszcze, że prowadzący ją Roy Gandy wychodzi z założenia, że jeśli coś działa, to nie ma sensu tego poprawiać. Chyba, że coś się zmieni, wówczas przystępuje do pracy nad nowym produktem.

Pierwsze wzmacniacze w jej ofercie to rok 1990 (model Elicit). Już w tej konstrukcji pojawiło się wejście dla gramofonu, co nie było jednak zapowiedzią powstania zewnętrznego urządzenia. Jak mówię, Rega jest tak konserwatywna w pewnych kwestiach, że widzę to jako swego rodzaju manifest jej szefa, który nie chce, aby jego klienci wydawali niepotrzebnie pieniądze; niepotrzebnie według niego, oczywiście…

Czytaj cały TEST